Jak se chovat k ježečkovi, kterého si přivezu domů:

 

Po příjezdu ježečka do nového domova, mu dejte čas, aby se v nejprve rozkoukal a zvykl si na nové prostředí.

Ubytujte ho do jeho nového bydlení, ve kterém nesmí chybět domeček / úkryt, dejte mu jídlo (ktere jste dostali od chovatele)

a vodu a nechte ho první den v klidu si zvyknout, aby se s novým bydlením seznamil a rozkoukal se ;)

Nasledující den, až se probudí, můžete ho vzít do ruky, aby se seznámil s Vámi. Je dobré ho naučit na pravidelný čas "buzení" v jakoukoli dobu navečer.

Neměl by se budit tak, že mu zvedneme domeček a ihned ho budeme zvedat, můžete mu ale vzít pomalu domeček (dečku), a až se probudí a rozkouká,

tak ho vzít do rukou.
Je vhodnější vždy v tuto dobu (dobu buzení), přijít k domečku a mluvit na ježečka, zacinkat miskami, dát mu jídlo a počkat, zda sám vyleze.

Možná ze začátku vylézat hned nebude, ale brzy se naučí, že se v tuto dobu chystá jídlo a časem začne v tento čas vylezat sám a hledat večeři ;)

Musí si zvyknout na manipulaci a Váš pach. Na ruce Vás bude hodně očichávat a olizovat. S novými pachy se seznamují tak, že si věc (prst) ožvýkají a poté si  "hodí slinu" (viz foto níže). Dělají přitom až neuvěřitelné polohy, ale je to jejich způsob, jak se seznámit s Vámi, novým krmením, podestýkou.

Někteří to dělají často, jiní méně, ale miminka to dělají obvykle všechna ;)

 

 

U všech našich miminek dbáme na to, aby byla zvyklá na každodenní kontakt s člověkem a na braní do ruky, což je u ježků hodně důležité.

 

  Ježek opravdu potřebuje téměř každodenní kontakt (i kdyby pouze 15 min) s majitelem (rychle zapomíná), a to i v období qullingu (výměny bodlinek), kdy zrovna nemusí mít moc náladu.

Pokud si tedy domů přivezete vymazlené ježčí miminko, a nebudete se mu dál dostatečně věnovat, nedivte si pak, že se z něj může stát "netykavka" nebo "fučák". Chyba je povětšinou v této nepozornosti a pokud to zanedbáte u miminka, "vymazlení" již staršího nedůvěřivého ježečka, než si opět zvykne, pak pro Vás bude mnohem časově náročnější.

 

Proto rozhodnutí koupě ježka nesmí být impulsivní a jeho koupi si prosím řádně promyslete ;))

 

Zároveň prosím nové majitele našich odchovaných miminek...pokud se již z jakéhokoli důvodu nebudete moci o svého ježka dál starat, prosím, informujte o tom nejdříve nás. Předem děkuji.

 

Majitel ježka od nás, je povinen do registru hlásit všechny změny (změny majitele, trvalé adresy, úhyn zvířete) a geneticky podmíněné choroby, či závažné onemocnění na příslušných formulářích:

www.klub-chovatelu-jezku.cz/formulare/